Αποκλείστηκε ο ΠΑΟΚ από τον Άγιαξ - Συνεχίζει στο Europa League (Video)

288
Αποκλείστηκε ο ΠΑΟΚ από τον Άγιαξ

Αποκλείστηκε από τη συνέχεια των προκριματικών του Champions League o ΠΑΟΚ και θα συνεχίσει στο Europa League.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε στην Ολλανδία αλλά δεν κατάφερε, καθώς γνώρισε την ήττα με 3-2 από τον Άγιαξ στο Άμστερνταμ στον δεύτερο αγώνα για τον τρίτο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.

Ο «δικέφαλος του βορρά» είχε αναδειχθεί ισόπαλος 2-2 με τον «Αίαντα» στην Τούμπα στη Θεσσαλονίκη.

Οι «ασπρόμαυροι» έχουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του αγώνα στο «Johan Cruijff Arena».

Ο Μπίσεσβαρ έδωσε το προβάδισμα στον «δικέφαλο του βορρά» στο 23ο λεπτό και ο Τάντιτς, με πέναλτι, στο 43ο λεπτό έκανε το 1-1.

Ο Σέρβος στο 32ο λεπτό έχασε πέναλτι, με τον Πασχαλάκη να διώχνει την μπάλα.

Στο 79ο λεπτό, με κεφαλιά, ο Ταλιαφίκο έδωσε τα ηνία στον Άγιαξ (2-1) και στο 85ο λεπτό, με νέο πέναλτι, ο Τάντιτς «έγραψε» το 3-1.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+4΄) ο Μπίσεσβαρ.