Η νέα δομή της ΟΝΝΕΔ: Ο αντιπρόεδρος, η σύνθεση Εκτελεστικού-Γραμματειών (Ονόματα)

125

Tην πλήρη διάρθρωση του οργανογράμματος της ανακοίνωσε η ΟΝΝΕΔ.

Αντιπρόεδρος της Οργάνωσης ορίζεται ο Κώστας Μαμουλής, ενώ ως μέλη του Εκτελεστικού Γραφείου της Οργάνωσης ορίζονται οι κάτωθι με τις ακόλουθες αρμοδιότητες - χαρτοφυλάκια:

Υπεύθυνος Οργανώσεων Αττικής: Απόστολος Γούτας

Υπεύθυνος Περιφερειακών Οργανώσεων: Μένιος Κορομηλάς

Υπεύθυνος Οργανώσεων Θεσσαλονίκης: Χρυσόστομος Τσατσούλης

Γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ: Κώστας Τσιαγκλιώτης

Διευθυντής Πολιτικού Συμβουλίου: Γιάννης Φυτόπουλος

Υπεύθυνος Τοπικής Αυτοδιοίκησης: Ανέστης Φίσκας

Υπεύθυνος Οργανώσεων Εξωτερικού και Ελλήνων της Διασποράς: Νίκος Θεοδωρόπουλος

Υπεύθυνη Διεθνών Σχέσεων: Σύριλα Μακαρέζου

Υπεύθυνος Πολιτικού Σχεδιασμού: Βασίλης Γακόπουλος

Υπεύθυνος Στρατηγικού Σχεδιασμού & Επικοινωνίας: Δημήτρης Γκουλής

Γραμματέας Οργανωτικού: Ορφέας Γεωργίου

Υπεύθυνος Πολιτικής Ακαδημίας: Στέλιος Λεριός

Υπεύθυνος Εθελοντισμού και Κοινωνικής Αλληλεγγύης: Λάζαρος Ορνιθόπουλος

Υπεύθυνος ΜΑΚΙ: Γιάννης Ρουσόπουλος

Υπεύθυνη Γυναικείων Θεμάτων και Ισότητας των Φύλων: Μάνια Οικονομάκη

Υπεύθυνος Επιστημονικών Φορέων και Παραγωγικών Τομέων: Κώστας Δημητρόπουλος

Υπεύθυνος Νεανικής Επιχειρηματικότητας και Καταπολέμησης της Ανεργίας: Ρίζος Θοδωρής Χαδούλης

Διευθύντρια Γραφείου Τύπου και Ενημέρωσης: Κωνσταντίνα Κόλλια

Διευθυντής Συντονισμού Εκτελεστικού Γραφείου: Μιχάλης Νίκας

Επιπροσθέτως, συστήνονται οι ακόλουθες Γραμματείες της ΟΝΝΕΔ, τις οποίες θα αναλάβουν οι κάτωθι:

Διευθυντής ΟΝΝΕΔ: Νίκος Παπουτσής

Υπεύθυνος Οργανωτικού για θέματα Βορείου Ελλάδος: Παναγιώτης Λεμπέσης

Αναπληρώτρια Γραμματέας Οργανωτικού υπεύθυνη για την Ψηφιακή Επικοινωνία, Μηχανοργάνωση και Εθνικό Μητρώο Μελών ΟΝΝΕΔ: Κλέα Μπέρμπερι

Αναπληρωτής Γραφείου Τύπου και Ενημέρωσης – Υπεύθυνος για τα Περιφερειακά μέσα: Δημήτρης Μπελδέκος

Αναπληρωτές Διευθυντές ΟΝΝΕΔ: Νίκος Κρικέλας, Γιάννης Αναγνώστου

Τέλος, ως αναπληρωτές του Εκτελεστικού Γραφείου ορίζοναι οι κάτωθι:

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Οργανώσεων Αττικής: Γιάννης Πήλιουρας

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Περιφερειακών Οργανώσεων: Στάθης Τετράδης, Άκης Παπαδόπουλος

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Οργανώσεων Θεσσαλονίκης: Σωκράτης Μπρόζος

Αναπληρωτές Γραμματείς ΔΑΠ-ΝΔΦΚ: Σταμάτης Σταμέλος, Χάρης Τσίρας

Αναπληρωτής Διευθυντής Πολιτικού Συμβουλίου: Κωστής Λιακόπουλος

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Τοπικής Αυτοδιοίκησης: Γιάννης Μπιρμπάκος

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Οργανώσεων Εξωτερικού και Ελλήνων της Διασποράς: Γιάννης Αμουτζάς, Βασίλης Ψύχας

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Διεθνών Σχέσεων: Βασίλης Κεσίδης, Νάσος Μολδοβανίδης

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Πολιτικού Σχεδιασμού: Αθηνά Παπαδημητρίου, Γιάννης Ξιούφης

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Στρατηγικού Σχεδιασμού & Επικοινωνίας: Νίκος Ταβουλάρης

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Πολιτικής Ακαδημίας: Γρηγόρης Μπεκατώρος, Γιώργος Παπαδρόσου

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Εθελοντισμού και Κοινωνικής Αλληλεγγύης: Δημήτρης Μάγγελ

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι ΜΑΚΙ: Δημήτρης Ντόντης, Γιώργος Αρβανίτης

Αναπληρώτριες Υπεύθυνες Γυναικείων Θεμάτων και Ισότητας των Φύλων: Μαργαρίτα Ρότσου, Χριστίνα Καφετζοπούλου

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Επιστημονικών Φορέων σκαι Παραγωγικών Τομέων: Κωνσταντίνος Κουρτέλης, Σπύρος Πετούσης

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Νεανικής Επιχειρηματικότητας και Καταπολέμησης της Ανεργίας: Ραφαήλ Κανελλόπουλος