Κοίταξε στα… μάτια τον Άγιαξ ο ΠΑΟΚ - Ισοπαλία 2-2 στην Τούμπα (Video)

76
Κοίταξε στα… μάτια τον Άγιαξ ο ΠΑΟΚ

Στα… μάτια κοίταξε τον Άγιαξ ο ΠΑΟΚ. Ο «δικέφαλος του Βορρά» βρέθηκε νωρίς με την πλάτη στον τοίχο, έκανε την ανατροπή, αλλά τελικά αναδείχθηκε ισόπαλος, 2-2, με τον Άγιαξ στην Τούμπα στη Θεσσαλονίκη στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.

Οι Ολλανδοί προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό, από φάουλ που αξιοποίησε, με τη βοήθεια και του Δημήτρη Γιαννούλη, ο Χακίμ Ζίγιες.

Στο 32ο λεπτό ο Τσούμπα Ακπόμ ισοφάρισε για τον «Δικέφαλο» και επτά λεπτά αργότερα ο Λέο Μάτος έδωσε τα ηνία στους Θεσσαλονικείς (2-1).

Στο 57ο λεπτό ο Κλας-Γιαν Χούντελααρ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, που δίνει το προβάδισμα για πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης στον Άγιαξ.

Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για την επόμενη Τρίτη στο Αμστερνταμ στην Ολλανδία.