Κύπελλο: Ισόπαλο το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης - Όλα τα αποτελέσματα (Video)

235

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη στην Τούμπα, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής των ομίλων του Κυπέλλου.

Ο ΠΑΟΚ και ο Άρης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 για τον τέταρτο όμιλο του Κυπέλλου.

Ο ΠΑΟΚ έπαιξε με 10 παίκτες από το 60΄, λόγω αποβολής του Κίτσιου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι γηπεδούχοι από το ξεκίνημα είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης και στο 25΄ προηγήθηκαν με πέναλτι του Πέλκα, μετά από παράβαση που έκανε ο Γιουνές αποκρούοντας με το χέρι τη μπάλα σε πλάγιο σουτ του Ελ Καντουρί.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου ο Άρης ισοφάρισε μετά από αδράνεια της άμυνας του ΠΑΟΚ και ομαδικό λάθος, με  ωραίο σουτ του Ματέο Γκαρσία.

Στο 60' ο «Δικέφαλος» έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κίτσου με δεύτερη κίτρινη  για δυνατό μαρκάρισμα.

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στον έβδομο όμιλο η Κέρκυρα, καθώς νίκησε 1-0 τη Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Οι Φαίακες ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και αξιοποίησαν την υπεροχή τους σκοράροντας στο 20ό λεπτό, με ωραίο πλασέ του Κρητικού.