Κύπελλο: Πρόκριση για τον Ολυμπιακό με δεύτερη άνετη νίκη (Video)

157

Την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου πήρε ο Ολυμπιακός με δεύτερη άνετη νίκη επί της Καλαμάτας.

Μετά τη νίκη με 2-0 στην Καλαμάτα στον πρώτο αγώνα για τους «16» της διοργάνωσης, η πειραϊκή ομάδα επικράτησε 4-1 της μεσσηνιακής ομάδας στο δεύτερο παιχνίδι στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» και προκρίθηκε στους «8».

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Λοβέρσα στο 3΄, ενώ ο Γκερέρο έκανε το 2-0 στο 17ο λεπτό.

Στο 51΄ ο Ισπανός επιθετικός ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν το «γκολ της τιμής» με ωραία προσπάθεια και σουτ του Ιντρίσι (66΄).

Δύο λεπτά αργότερα ο Λοβέρα βρήκε χώρο έξω από την περιοχή και με ένα εκπληκτικό σουτ από τα 25 μέτρα διαμόρφωσε το τελικό 4-1.