Νέα ήττα και κίνδυνος αποκλεισμού για την Εθνική (Videos)

192
Νέα ήττα για την Εθνική

H Εθνική ομάδα μετά τη συντριβή με 3-0 από την Ιταλία, έγινε έρμαιο στις ορέξεις και της Αρμενίας, η οποία μέχρι πρότινος δεν είχε πετύχει ούτε γκολ απέναντι στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.

Η «γαλανόλευκη», πραγματοποιώντας τραγική εμφάνιση και παίζοντας ποδόσφαιρο αλάνας, γνώρισε ντροπιαστική ήττα με 3-2 σκορ στο Ολυμπιακό Στάδιο για την τέταρτη αγωνιστική των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2020.

To 0-1:

To 0-2:

Tο 1-2:

Το 1-3:

Το 2-3:

Τα αποτέσματα

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής και η βαθμολογία στα προκριματικά του EURO 2020:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Βουλγαρία-Κόσοβο   2-3

Τσεχία-Μαυροβούνιο 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)

Αγγλία          10-1   6 -2αγ.

Τσεχία           5-6   6 -3αγ

Κόσοβο           5-4   5 -3αγ.

Μαυροβούνιο      3-10  2

Βουλγαρία        5-7   2

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Σερβία-Λιθουανία      4-1

Ουκρανία-Λουξεμβούργο 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)

Ουκρανία         8-1  10

Λουξεμβούργο     4-5   4

Σερβία           5-7   4 -3αγ.

Πορτογαλία       1-1   2 -2αγ.

Λιθουανία        3-7   1 -3αγ.

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Λευκορωσία-Βόρεια Ιρλανδία  0-1

Γερμανία-Εσθονία            8-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)

Βόρεια Ιρλανδία  7-2  12

Γερμανία        13-2   9 -3αγ.

Ολλανδία         6-3   3 -2αγ.

Εσθονία          1-12  0 -3αγ.

Λευκορωσία       1-10  0

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Δανία-Γεωργία      5-1

Ιρλανδία-Γιβραλτάρ 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)

Ιρλανδία         5-1  10

Δανία            9-5   5 -3αγ.

Ελβετία          5-3   4 -2αγ.

Γεωργία          4-8   3

Γιβραλτάρ        0-6   0 -3αγ.

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Αζερμπαϊτζάν-Σλοβακία  1-5

Ουγγαρία-Ουαλία        1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)

Ουγγαρία        6-4   9

Κροατία         5-4   6 -3αγ.

Σλοβακία        7-2   6 -3αγ.

Ουαλία          2-3   3 -3αγ.

Αζερμπαϊτζάν    3-10  0 -3αγ.

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Νησιά Φαρόε-Νορβηγία 0-2

Μάλτα-Ρουμανία       0-4

Ισπανία-Σουηδία      3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)

Ισπανία         11-2  12

Σουηδία          8-7   7

Ρουμανία        11-5   7

Νορβηγία         8-7   5

Μάλτα            2-10  3

Νησιά Φαρόε      3-12  0

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Βόρεια Μακεδονία-Αυστρία 1-4

Λετονία-Σλοβενία         0-5

Πολωνία-Ισραήλ           4-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)

Πολωνία           8-0  12

Ισραήλ            8-7   7

Αυστρία           7-6   6

Σλοβενία          7-3   5

Βόρεια Μακεδονία  5-7   4

Λετονία           1-13  0

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Αλβανία-Μολδαβία    2-0

Ανδόρα-Γαλλία       0-4

Ισλανδία-Τουρκία    2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)

Γαλλία        12-3   9

Τουρκία        9-2   9

Ισλανδία       5-5   9

Αλβανία        5-3   6

Μολδαβία       2-8   3

Ανδόρα         0-6   0

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Καζακστάν-Σαν Μαρίνο      4-0

Βέλγιο-Σκωτία             3-0

Ρωσία-Κύπρος              1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)

Βέλγιο       11-1  12

Ρωσία        15-3   9

Σκωτία        4-7   6

Καζακστάν     7-7   6

Κύπρος        6-5   3

Σαν Μαρίνο    0-20  0

10ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΛΛΑΔΑ-Αρμενία             2-3

Ιταλία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη   2-1

Λιχτενστάιν-Φινλανδία      0-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)

Ιταλία           13-1   12

Φινλανδία         6-2    9

Αρμενία           7-6    6

Ελλάδα            6-8    4

Βοσνία/Ερζεγοβίνη 5-7    4

Λιχτενστάιν       0-13   0