Προηγήθηκε 2-0 αλλά έχασε 4-2 από την Τότεναμ ο Ολυμπιακός (Video)

342
O Ολυμπιακός έχασε 4-2 από την Τότεναμ

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε 2-0 στο Λονδίνο αλλά τελικά γνώρισε την ήττα με 4-2 από την Τότεναμ.

Η αγγλική ομάδα με ολική ανατροπή πήρε τη νίκη κόντρα στον ελληνικό σύλλογο, για την πέμπτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Πλέον, ο Ολυμπιακός στον τελευταίο αγώνα με τον Ερυθρό Αστέρα στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» θα διεκδικήσει την τρίτη θέση, που οδηγεί στους «32» του Europa League.

Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο με εκπληκτικό σουτ του Ελ Αραμπί με το αριστερό στη δεξιά του γωνία του Γκαζανίγκα.

Ο Ολυμπιακός έκανε το 0-2 στο 19' με τον Ρούμπεν Σεμέδο.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου η Τότεναμ μείωσε σε 2-1 με τον Ντέλε Άλι.

Στο 50΄ ο Χάρι Κέιν ισοφάρισε για «πετεινούς», ενώ στο 73΄ ο Οριέ έβαλε μπροστά 3-2 την αγγλική ομάδα.

Το τελικό σκορ (4-2) διαμόρφωσε ο Χάρι Κέιν στο 77΄.