Τρίτη
07 Μαΐου 2024

ΑΕΚ – Αρης: Τα γκολ των Λιβάι Γκαρσία και Ιτούρμπε και οι ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου (videos)

Δείτε το πέναλτι του Λιβάι Γκαρσία με το οποίο η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι με τον Αρη, την ισοφάριση του Ιτούρμπε, αλλά και όλες τις ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Αρη στην Opap Arena για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 1-1.

Η Ενωση άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με πέναλτι του Λιβάι Γκαρσία, αλλά λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου οι Θεσσαλονικείς ισοφάρισαν με τον Ιτούρμπε.

Ο Διαμαντόπουλος έδωσε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ετέμπο στον Ελίασον και ο Λιβάι Γκαρσία από την άσπρη βούλα έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Ματίας Αλμέιδα.

Στο 45+1’ ο Πάλμα σούταρε δυνατά, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Αθανασιάδη, ο Ιτούρμπε πετάχτηκε στην πλάτη του Χατζισαφί, πήρε το «ριμπάουντ» και από κοντά ισοφάρισε σε 1-1.

Τζακ ποτ σημειώθηκε στην πρώτη κατηγορία (5+1) του Τζόκερ στην κλήρωση 2750 της Τρίτης. Και στη δεύτερη κατηγορία (5) δεν βρέθηκε τυχερός. Δείτε τους τυχερούς αριθμούς και τη...