Τρίτη
23 Απριλίου 2024

Αργεντινή: Απίστευτο ξύλο μεταξύ παικτών σε παιχνίδι της τρίτης κατηγορίας (video)

Από εκτεταμένα επεισόδια μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων σημαδεύτηκε το παιχνίδι της Σέντραλ Νόρτε με την Σπορτίβο Μπελγράνο για την 31 αγωνιστική της τρίτης κατηγορίας ποδοσφαίρου της Αργεντινής

Αθλητισμός

Άκρως επεισοδιακό ήταν το φινάλε της αναμέτρησης της Σέντραλ Νόρτε με την Μπελγράνο για την τρίτη κατηγορία της Αργεντινής.

Οι γηπεδούχοι, που βρίσκονταν πίσω στο σκορ από το 39’, έχασαν μα απίθανη ευκαιρία να ισοφαρίσουν σε φάση διαρκείας στις καθυστερήσεις, αλλά κέρδισαν πέναλτι. Αμέσως μετά το σφύριγμα, παίκτες των δύο ομάδων άρχισαν να διαπληκτίζονται άγρια στο γήπεδο. Το μενού είχε γροθιές και κλωτσιές... χωρίς έλεος.

Μόλις ηρέμησαν τα πνεύματα, ο διαιτητής μοίρασε τρεις κόκκινες κάρτες, ενώ η Σέντραλ Νόρτε μετέτρεψε σε γκολ το κερδισμένο πέναλτι για το τελικό 1-1.

Ακολουθήστε το Lykavitos.gr στο Google News
και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Έγραψαν ιστορία τα παιδιά του Θρύλου - Πρωταθλητές Ευρώπης, σάρωσαν 3-0 τη Μίλαν (videos)

Οι «χρυσοί» νέοι του Ολυμπιακού διέλυσαν τους «ροσονέρι» μέσα σε έξι λεπτά, με γκολ των Μουζακίτη, Παπακανέλλου και Μπακούλα, μπροστά στην ελίτ της Ευρώπης και στον γουρλή, Βαγγέλη...