Σαββάτο
04 Μαΐου 2024

Αρης – Ολυμπιακός 2-1: Στο Κόνφερενς οι «κίτρινοι»

Μεγάλη νίκη για τον Αρη, που «κλείδωσε» το Κόνφερενς – Πάλμα και Νταμπό τα γκολ – Τρίτη σερί ήττα για τον Ολυμπιακό, που μείωσε με πέναλτι του Μπακαμπού

Αθλητισμός

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (36’, 65’), ο Αρης επικράτησε του Ολυμπιακού στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με 2-1, για την 6η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Οι Κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν 2-0 με τα γκολ των Πάλμα και Νταμπό, με τους Πειραιώτες να μειώνουν στο 70’ με πέναλτι του Μπακαμπού, ενώ στις καθυστερήσεις έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσουν με τον Ελ Αραμπί.

Μετά από αυτή τη νίκη, ο Αρης έφτασε τους 47 πόντους και ουσιαστικά «σφράγισε» την 5η θέση και την έξοδο στην Ευρώπη, ενώ ο Ολυμπιακός έμεινε στους 63 πόντους.

Ακολουθήστε το Lykavitos.gr στο Google News
και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Ο Ολυμπιακός από τις 22:00 της 9ης Μαΐου μέχρι την ίδια ώρα της 19ης του μηνός θα αντιμετωπίσει Αστον Βίλα, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, Παναθηναϊκό - Κατά μέσο όρο θα παίζει ένα ματς-φωτιά κάθε 2,5...