Δευτέρα
29 Απριλίου 2024

Αυστραλία: Δηλητηριώδες φίδι διέκοψε αγώνα τένις στο Μπρίσμπεϊν - Δείτε βίντεο

Δεν ξεκίνησε καλά η σεζόν στην Αυστραλία για τον Ντομινίκ Τιμ.

Ο Αυστριακός που έχει κερδίσει το US Open και έχει φτάσει στο Νο3 της παγκόσμιας κατάταξης επέλεξε το τουρνουά του Μπρίσμπεϊν για να προετοιμαστεί για το Australian Open.

Στον πρώτο του αγώνα αντιμετώπισε τον Τζέιμς Μακέιμ αλλά το παιχνίδι τους διακόπηκε για 40 λεπτά αφού ένα φίδι εισήλθε με άσχημες διαθέσεις στο κορτ.

Το δηλητηριώδες φίδι μήκους περίπου 50 εκατοστών που μπορεί να σκοτώσει άνθρωπο εάν τον δαγκώσει προκάλεσε πανικό στις εξέδρες και στο κορτ και επιστρατεύτηκε ειδικός για να το απομακρύνει.

Η διαδικασία κράτησε 40' και συνεχίστηκε ο αγώνας με νικητή τον Τιμ με 2-1 σετ. «Λατρεύω τα ζώα, ειδικά τα εξωτικά. Είπαν, όμως, ότι ήταν δηλητηριώδες φίδι και ήταν κοντά στα ball kids, οπότε ήταν επικίνδυνη κατάσταση. Δεν μου έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο και σίγουρα δεν θα το ξεχάσω ποτέ» σχολίασε ο Τιμ.

Το πανό για τον Μελισσανίδη που κατέβηκε από τις κερκίδες της Τούμπας - Γιατί καθυστέρησε το ντέρμπι δέκα λεπτά (photo)

Με 11 λεπτά καθυστέρηση η σέντρα στην Τούμπα, καθώς είχαν ανέβει δύο πανό με αναφορά στη δολοφονία Κατσούρη, την ΑΕΚ και τον Μελισσανίδη και ο διαιτητής δεν ξεκινούσε το ματς αν δε...