Σαββάτο
04 Μαΐου 2024

Γκολ & θέαμα από τα ευρωπαϊκά γήπεδα ποδοσφαίρου

Η Άρσεναλ ηττήθηκε από την Νιουκασλ με 2-0 και φαίνεται να αποχαιρετάει το όνειρο του Champions League τη νέα σεζόν

Αθλητισμός
Tags: γκολ

Ο Πάουλο Ντιμπάλα ξεσπάει σε κλάματα. Οι φίλοι της Γιουβέντους αποθεώνουν τον Αργεντινό επιθετικό, που αποχαιρετάει το Τορίνο μετά από 7 χρόνια.

Το τελευταίο παιχνίδι της μεγάλης κυρίας στην έδρα της ήταν αφιερωμένο σε δυο μεγάλες προσωπικότητες.

Αντίο και από τον Τζόρζιο Κιελίνι, που φόρεσε την ασπρόμαυρη φανέλα για 17 χρόνια.

Μια αγκαλιά από τις κόρες του και αποθέωση για τον εμβληματικό αρχηγό της Γιουβέντους.

Στην τελευταία του παράσταση στο Juventus Stadium ο Κιελίνι αντικαταστάθηκε συμβολικά στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης με την Λάτσιο.

Λίγο νωρίτερα είδε την ομάδα του να παίρνει προβάδισμα με τον Βλάχοβιτς, ενώ ο Μοράτα στο 36΄ έγραψε το 2-0.

Η Λάτσιο μείωσε με το αυτογκόλ του Άλεξ Σάντρο ενώ ισοφάρισε με γκολ του Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς στις καθυστερήσεις και εξασφάλισε ένα εισιτήριο για το Europa League.

Στην Αγγλία, η Άρσεναλ ηττήθηκε με 2-0 από την Νιουκάστλ και έχασε την ευκαιρία να ανέβει στην τέταρτη θέση που οδηγεί στο Champions League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Γουάιτ ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπρούνο Γκιμαράες.

Ακολουθήστε το Lykavitos.gr στο Google News
και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Θρυλική υποδοχή του Ολυμπιακού μετά την ιστορική νίκη επί της Άστον Βίλα (βίντεο)

Εκατοντάδες οπαδοί του Ολυμπιακού συγκεντρώθηκαν από νωρίς το πρωί της Μεγάλης Παρασκευής στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος για να υποδεχτούν τους παίκτες του Ολυμπιακού μετά τη ...