Πέμπτη
02 Μαΐου 2024

«Κεραυνός» του Χουάνγκ και 2-1 ο Ολυμπιακός (videos)

Ο Ινμπεόμ Χουάνγκ με πολύ όμορφο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Στάνκοβιτς και έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Ολυμπιακό

Η ΑΕΚ ισοφάρισε στο 52′ με αυτογκόλ του Μπα αλλά ο Ολυμπιακός πήρε ξανά το προβάδισμα στο 57′ με γκολ του Χουάνγκ και είναι μπροστά με 2-1, στη ρεβάνς της ήττας του με 3-0 στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου Ελλάδας.

Οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με κεφαλιά του Βαλμπουενά, η Ένωση ισοφάρισε στο 52′ με αυτογκόλ του Μπα και στο 57′ η ομάδα του Ζοσέ Ανιγκό πήρε και πάλι το προβάδισμα, αυτή τη φορά με σουτ του Χουάνγκ με το αριστερό αφού βρήκε αρκετό χώρο μπροστά του.

Έτσι, οι ερυθρόλευκοι συνεχίζουν με στόχο το 4-1 που θα στείλει το παιχνίδι στην παράταση.

Δείτε τα γκολ εδώ:

Τζακ ποτ σημειώθηκε στην πρώτη κατηγορία (5+1) του Τζόκερ στην κλήρωση 2748 της Τετάρτης. Στη δεύτερη κατηγορία (5) αναδείχθηκαν 2 τυχεροί που κερδίζουν από 100.000 ευρώ. Δεί...