Σαββάτο
27 Ιουλίου 2024

Κυπελλούχος Ελλάδας ο Παναθηναϊκός με γκολ του Βαγιαννίδη στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων

Σε έναν απίστευτο τελικό, από πλευράς εξέλιξης, ο Παναθηναϊκός είναι εκείνος που κατακτά το Κύπελλο Ελλάδος και κατά συνέπεια παίρνει το ευρωπαϊκό εισιτήριο του Europa League που εκκρεμούσε. Τρεις κόκκινες σε 20 λεπτά, με εννέα τελείωσε το ματς ο Άρης, σκόρερ του «χρυσού» γκολ ο Βαγιαννίδης

Μπαμ και κάτω με Βαγιαννίδη!

Μετά από έναν τελικό με 3 αποβολές, ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον Άρη με 1-0, χάρη σε γκολ του Βαγιαννίδη στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, πήρε την κούπα και μαζί το «καλό» ευρωπαϊκό «εισιτήριο»!

Γ
Β
Β
Ω

Ο Μπερνάρ με όμορφη ενέργεια έδωσε στον Χουάνκαρ αυτός παράλληλα στο δεύτερο δοκάρι, με τον Βαγιαννίδη να πλασάρει σε κενή, σχεδόν, εστία για το 1-0.

Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Το να είμαι ο πρώτος μαύρος σημαιοφόρος της Ελλάδας είναι τεράστια τιμή»

Τις πρώτες του δηλώσεις ως ένας από τους δύο σημαιοφόρους της ελληνικής ολυμπιακής αποστολής έκανε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στην Τελετή Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων. «Αυτό το συ...