Κυριακή
19 Μαΐου 2024

Με πέναλτι στο 91′ το τριφύλλι πέρασε από την Τούμπα - Δείτε τα γκολ

Ο Παναθηναϊκός είδε τον ΠΑΟΚ να ισοφαρίζει στο 85', αλλά έβγαλε ψυχή… πρωταθλητή και με το πέναλτι του Ιωαννίδη στο 90'+1' «απέδρασε» με το «τρίποντο» από την Τούμπα (1-2), παραμένοντας στην 1η θέση!

Αθλητισμός

Με ένα τεράστιο «διπλό» έφυγε από το γήπεδο της Τούμπας ο Παναθηναϊκός, ο οποίος κέρδισε με 2-1 τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των playoffs της Super League.

Σε ένα ματς για γερά νεύρα, το «τριφύλλι» προηγήθηκε με την γκολάρα του Μπερνάρ στο 38’, δεύτερη στο πρωτάθλημα, ενώ ο Αουγκούστο είχε δοκάρι πέντε λεπτά μετά.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» ισοφάρισε στο 85’, με τον Βραζιλιάνο μέσο να… εξιλεώνεται, όμως ο Ιωαννίδης που είχε περάσει αλλαγή κέρδισε πέναλτι στο 88’, με την χρήση VAR, το οποίο μετέτρεψε ο ίδιος σε γκολ στο πρώτο λεπτό του επιπλέον χρόνου!

Ακολουθήστε το Lykavitos.gr στο Google News
και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός παίζουν τα ρέστα τους για την τρίτη θέση και την εξασφάλιση ευρωπαϊκού εισιτηρίου μέσω του πρωταθλήματος – Ολα τα σενάρια και η δεύτερη ευκαιρία μέσω τω...