Παρασκευή
03 Μαΐου 2024

Mε το δεξί στα playouts o Αστέρας Τρίπολης - Πέρασε από τον Βόλο, επικρατώντας 2-0

Με το δεξί μπήκε στα playouts ο Αστέρας! Η ομάδα της Τρίπολης πέρασε από τον Βόλο και επικράτησε 2-0 με σκόρερ τον Σίτο και τον Κρέσπι.

Κάπως έτσι και σε συνδυασμό με την ήττα του ΟΦΗ από τον Ιωνικό, ο Αστέρας ανέβηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη ο Βόλος βρίσκεται στην 10η θέση με 30 βαθμούς.

Στο 15ο λεπτό ο Σίτο με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους Αρκάδες, αφού ελέγχθηκε πρώτα από το VAR για οφσάιντ.

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερο τον έλεγχο του αγώνα, με τον Βόλο να παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. Στο 18’ ο Κρέσπι πέτυχε το 2-0 ωστόσο ήταν εκτεθειμένος και σωστά το γκολ του δεν μέτρησε. Στο 25’ ο Ισπανός πήρε την… εκδίκησή του και με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα για τον Αστέρα, αφού πρώτα πέρασε δυο αντιπάλους του.

Μάλιστα, ντεμπούτο για τον Αστέρα έκαναν και οι νεαροί Μιχόπουλος, Παπαδόπουλος, στις καθυστερήσεις, με το σκορ να παραμένει το ίδιο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.