Πέμπτη
18 Απριλίου 2024

Ο γκολκίπερ της ΚΠΡ «ντύθηκε» επιθετικός και ισοφάρισε τη Σάντερλαντ με κεφαλιά (vid)

Η ΚΠΡ κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό κόντρα στη Σάντερλαντ στις καθυστερήσεις χάρη σε τέρμα που σημειώσε ο γκολκίπερ της ομάδας

Πιο συγκεκριμένα με τους γηπεδούχους να είναι μπροστά στο σκορ με 2-1, έχοντας μπει πια στις καθυστερήσεις του αγώνα, η ΚΠΡ κέρδισε στημένη μπάλα, σε μια από τις τελευταίες τις ευκαιρίες για κάτι καλό.

Τελικά η ΚΠΡ κατάφερε να βρεί το γκολ της ισοφάρισης με σκόρερ τον γκολκίπερ της. Η μπάλα έφτασε στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, Σενί Ντιένγκ, ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά που θα… ζήλευαν ακόμα και επιθετικοί.

Μάντσεστερ Σίτι – Ρεάλ Μαδρίτης 1-1 (κ.δ.), 3-4 (πεν.): Πρόκριση της «βασίλισσας» με ήρωα τον Λούνιν (video)

Με ήρωα τον Λούνιν που την κράτησε όρθια στο σφυροκόπημα της Σίτι και έπιασε δύο πέναλτι στη ρουλέτα, η Ρεάλ άφησε εκτός τους περσινούς πρωταθλητές Ευρώπης (1-1 κ.δ., 3-4 πεν.) και...