Τρίτη
21 Μαΐου 2024

O ΠΑΟΚ τα έφερε όλα... Τούμπα, ο Ολυμπιακός είχε Μασούρα και ο Παναθηναϊκός... άστρο (videos)

Tα γκολ και οι καλύτερες φάσεις των προημιτελικών

Στο τελευταίο χρονικά ματς των προημιτελικών, ο ΠΑΟΚ πήρε τη... μπουκιά από το στόμα της ΑΕΚ, την κέρδισε με 1-2 και σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου αγώνα πέρασε στον ημιτελικό.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές από το απίθανο 2-1 του ΠΑΟΚ ενάντια στην ΑΕΚ, που του έδωσε την πρόκριση στα ημιτελικά

Ο Ολυμπιακός τα βρήκε... σκούρα κόντρα στον Παναιτωλικό, και χρειάστηκε η παράταση και το γκολ του Γιώργου Μασούρα στο 115' για να έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει το τρόπαιο για μια ακόμα φορά.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές από την πρόκριση του Ολυμπιακού στην παράταση απέναντι στον Παναιτωλικό

Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός είχε πιο εύκολο έργο, επικρατώντας μέσα-έξω της Αναγέννησης Καρδίτσας και με συνολικό σκορ 5-0 προκρίθηκε στους «4».

Δείτε πώς ο Παναθηναϊκός προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου νικώντας την Αναγέννηση και στην Καρδίτσα

Toν... ατελείωτο είχε η αναμέτρηση της MS Ντιμόνα με την Σιμσόν Τελ Αβίβ για το Κύπελλο Ισραήλ, καθώς η πρόκριση κρίθηκε έπειτα από 56 πέναλτι στην ψυχοφθόρο διαδικασία!