Παρασκευή
03 Μαΐου 2024

O σοβαρός τραυματισμός του Δημήτρη Λημνιού και η αγωνία στον πάγκο της Εθνικής (video)

Η Εθνική Ελλάδος πέτυχε την 3η συνεχόμενη νίκη της στο Nations League καθώς νίκησε την Κύπρο στο Πανθεσσαλικό, με το εμφατικό 3-0 και κρατάει την πρωτιά του ομίλου στα χέρια της. Η επιτυχία της γαλανόλευκης, ωστόσο, επισκιάστηκε από το σοβαρό τραυματισμό του Δημήτρη Λημνιού.

Αθλητισμός
Tags: Εθνική

Οι Έλληνες διεθνείς παρακολουθούν με αγωνία τον συμπαίκτη τους, Δημήτρη Λημνιό να βρίσκεται πεσμένος στο χορτάρι. Ο μεσοεπιθετικός της Τβέντε, υπέστη ρήξη χιαστού σε μία ανύποπτη φάση στο φινάλε του αγώνα, παγώνοντας φιλάθλους και ποδοσφαιριστές, που ετοιμάζονταν να πανηγυρίσουν το εμφατικό 3-0 επί της Κύπρου.

Ο σοβαρός τραυματισμός του Λημνιού επισκίασε τη γιορτή στο Πανθεσσαλικό. Η γαλανόλευκη πήρε προβάδισμα μόλις στο 8ο λεπτό με τον Μπακασέτα. Η πίεση των διεθνών έφερε και δεύτερο γκολ στο 20′, με τον Παυλίδη να χρίζεται σκόρερ. Ο Λημνιός στο 48ο λεπτό υπέγραψε μία γλυκόπικρη νίκη.

Η Εθνική έκανε το 3 στα 3 στον όμιλο της και με νίκη επί του Κοσόβου την Κυριακή εξασφαλίζει την πρώτη θέση.