Τρίτη
14 Μαΐου 2024

Ολυμπιακός – Άρης 1-0: Τα highlights από τη νίκη του Ολυμπιακού κόντρα στον Άρη (video)

Ο Γιώργος Μασούρας μπήκε στο ημίχρονο και δευτερόλεπτα αργότερα πέτυχε το γκολ που έδωσε το τρίποντο στον Ολυμπιακό – Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τους Ερυθρόλευκους

Αθλητισμός

Με πρωταγωνιστή τον Γιώργο Μασούρα, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή πριν την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και δευτερόλεπτα αργότερα πέτυχε γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, ο Ολυμπιακός επικράτησε εντός έδρας του Αρη με 1-0, για την 18η αγωνιστική της Super League.

Ο διεθνής μεσοεπιθετικός έδωσε τη λύση στην ομάδα του Μίτσελ, που είχε πολλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο για να πετύχει και δεύτερο γκολ.

Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τους Ερυθρόλευκους, που στρέφουν πλέον το βλέμμα τους στο Κύπελλο, όπου θα αντιμετωπίσουν και πάλι τον Αρη για τα προημιτελικά του θεσμού.