Τετάρτη
15 Μαΐου 2024

Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε 3-2: Tα highlights της «ερυθρόλευκης» νίκης

Ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-2 την Φενερμπαχτσέ και πήρε προβάδισμα στη υπόθεση πρόκριση για τα ημιτελικά του UEFA Conference League.

Αθλητισμός

Το πρώτο βήμα για την πρόκρισή του στα ημιτελικά του Europa Conference League έκανε ο Ολυμπιακός, με τους Ερυθρόλευκους να επικρατούν εντός έδρας της Φενερμπαχτσέ με 3-2.

Οι Πειραιώτες πραγματοποίησαν σπουδαίο πρώτο ημίχρονο και με πρωταγωνιστή τον Φορτούνη προηγήθηκαν με 2-0. Ο διεθνής άσος άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό και στο 32’ έβγαλε την ασίστ στον Γιόβετιτς.

Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου οι Ερυθρόλευκοι μάλιστα έκαναν το 3-0 με τον Τσικίνιο (57’), αλλά στη συνέχεια οι Τούρκοι αντέδρασαν και μείωσαν σε 3-2 με πέναλτι του Τάντιτς στο 68’ και σουτ του Καχβετσί στο 75’.

Δείτε τα γκολ:

Ακολουθήστε το Lykavitos.gr στο Google News
και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός: Δεύτερος τελικός μέσα σε τρία εικοσιτετράωρα για τον «Δικέφαλο», ψάχνουν αντίδραση οι «πράσινοι»

ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός κοντράρονται στο γήπεδο της Τούμπας (20:00), σε ένα κρίσιμο ντέρμπι για την 9η και προτελευταία αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League!