Σαββάτο
18 Μαΐου 2024

Ολυμπιακός – Βίρτους Μπολόνια 74-69: Την «έπνιξε» και πάει φουλ για πλεονέκτημα

Παίζοντας τρομερή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός επικράτησε της Βίρτους με 74-69 και πλέον έχει μπει γερά στο κόλπο για την τετράδα και το πλεονέκτημα έδρας στα play offs.

Αθλητισμός

Ο Ολυμπιακός πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε με 74-69, της Βίρτους Μπολόνια στην 28η στροφή της Ευρωλίγκας και πανηγύρισε την 17η νίκη στην σεζόν.

Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα, οι οποίοι έπαιξαν και για τον τραυματία Τόμας Γουόκαπ, όχι μόνο πήραν την νίκη αλλά κάλυψαν την διαφορά δύο πόντων από την ήττα στον πρώτο γύρο και πλέον είναι από… πάνω σε περίπτωση ισοβαθμίας με τους Ιταλούς.

Πλέον, οι ερυθρόλευκοι περιμένουν τον Παναθηναϊκό την επόμενη αγωνιστική σε ένα ματς που θα κρίνει πολλά για το πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ της διοργάνωσης.