Δευτέρα
29 Απριλίου 2024

Ποιες είναι οι πιθανότητες να κατακτήσουν το Europa Conference League ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟΚ

Τι δίνουν οι στοιχηματικές εταιρίες για την κατάκτηση του Conference League- Τα δεδομένα μετά τη νίκη του Ολυμπιακού και την ήττα του ΠΑΟΚ.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε της Φενέρμπαχτσε με 3-2 στον πρώτο προημιτελικό του Conference League, κάνοντας μια τρομερή εμφάνιση για εξήντα λεπτά και πήρε προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς στην Τουρκία.

Ο ΠΑΟΚ από την άλλη δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε από τη Μπριζ στο Βέλγιο με 1-0, δεχόμενος γκολ από πολύ νωρίς ( μόλις στο 6ο λεπτό) και όλα πια θα κριθούν στη ρεβάνς της Τούμπας την ερχόμενη εβδομάδα.

Τι πιθανότητες δίνουν οι στοιχηματικές εταιρίες για να κατακτήσουν το τρόπαιο οι ελληνικές ομάδες

Οι στοιχηματικές εταιρείες δίνουν ελαφρύ προβάδισμα του Ολυμπιακού έναντι του ΠΑΟΚ. Τόσο οι «ερυθρόλευκοι» όσο κι ο Δικέφαλος του Βορρά προσφέρονται σε διψήφια απόδοση για την κατάκτηση του Conference League.

Πρώτο φαβορί είναι η Άστον Βίλα, ενώ ακολουθεί η Φιορεντίνα και λίγο πιο πίσω η Φενέρμπαχτσε που η απόδοσή της δεν επηρεάστηκε από την ήττα στο Καραϊσκάκη από τον Ολυμπιακό.