Σαββάτο
18 Μαΐου 2024

Σάκκαρη – Τζενγκ 0-2: «Μπλόκαρε» την Μαρία η Κινέζα

Η Μαρία Σάκκαρη δεν κατάφερε να βρει λύσεις απέναντι στην καλή μέρα της Κίνβεν Τζενγκ, από την οποία και γνώρισε την ήττα με 2-0.

Μόλις στον πρώτο της αγώνα στο τουρνουά (δεύτερο γύρο), η Μαρία Σάκκαρη βγαίνει εκτός από την Κινέζα Κίβεν Τζενγκ, η οποία επικράτησε με 2-0 σετ (7-6/6-3) σε 1 ώρα και 52 λεπτά.

Η Ελληνίδα δεν κατάφερε να βρει τις απαιτούμενες λύσεις σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, με αποτέλεσμα η 21χρονη Κινέζα, η οποία βρέθηκε σε εξαιρετική ημέρα, να πάρει τη νίκη με 2-0 και μαζί την πρόκριση για τον προημιτελικό της διοργάνωσης στην Τζενγκζού της Κίνας.

Η Ελληνίδα αθλήτρια δεν μπήκε καλά στο ματς και δεν κατάφερε να βρει ρυθμό μέχρι το τέλος

Ο Φατίχ Τερίμ αποχώρησε και ο Χρήστος Κόντης ανέλαβε την τεχνική ηγεσία του Παναθηναϊκού και επίσημα για τα δύο εναπομείναντα ματς, με το τριφύλλι να ανακοινώνει την πρόσληψη του. ...