Πέμπτη
25 Απριλίου 2024

Στο... μηδέν κόλλησαν Ατρόμητος και Λαμία - Πολλές χαμένες ευκαιρίες και δοκάρια

Στο... μηδέν κόλλησαν Ατρόμητος και Λαμία στο Περιστέρι, παίρνοντας από έναν βαθμό μετά τη «λευκή ισοπαλία» στην μεταξύ τους αναμέτρηση, για την 5η αγωνιστική της Super League 1.

Παρά το γεγονός ότι αμφότερες οι ομάδες δημιούργησαν καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν, καμία από τις δύο δεν τα κατάφερε, με τον Ατρόμητο να είναι ανώτερος στο πρώτο ημίχρονο και τη Λαμία να είναι πιο απειλητική στο δεύτερο.

Είχε δοκάρι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με τον Ντε Βινσέντι η Λαμία, διπλό δοκάρι είχε και ο Ατρόμητος στο 90'+6', μετά από εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ του Γκονζάλες!

Έτσι, μετά το τελικό 0-0 ο Ατρόμητος συνεχίζει με μόλις μία ήττα (αυτή στην έδρα του ΠΑΟΚ) στις πέντε πρώτες αγωνιστικές του φετινού πρωταθλήματος, ενώ η Λαμία ψάχνει ακόμα το πρώτο της τρίποντο (3 ισοπαλίες και 2 ήττες).

Μετά από την απόκτηση των τριών παιδιών τους ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και η αγαπημένη του Μαράια ετοιμάζονται να ανέβουν τα σκαλιά της εκκλησίας. Ο γάμος θα γίνει το καλοκαίρι στην ...