Δευτέρα
20 Μαΐου 2024

Τα ζευγάρια των προημιτελικών και ο δρόμος μέχρι τον τελικό

Δείτε το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας, τα ζευγάρια των προημιτελικών και τον δρόμο μέχρι τον τελικό της διοργάνωσης.

Με την πρόκριση του Παναθηναϊκού επί του Ολυμπιακού στην διαδικασία των πέναλτι ολοκληρώθηκε η φάση των «16« του Κυπέλλου Ελλάδος.

Νωρίτερα μέσω της ρώσικης.. ρουλέτας είχε καταφέρει να πάρει την πρόκριση και ο Άρης επί της ΑΕΚ, ενώ στο ματς που άνοιξε την ημέρα ο Παναιτωλικός έχοντας ως προίκα το 3-2 του πρώτου αγώνα κατάφερε να «τσεκάρει» το εισιτήριο επί της Καλλιθέας (2-2), κάτι που έκανε και ο ΟΦΗ κόντρα στην Κηφισιά (1-1).

Νικητής 1 – Νικητής 2

Εμφανώς ανώτερος στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός, προηγήθηκε 2-0, όμως ο Ολυμπιακός έβγαλε αντίδραση στην επανάληψη, έφτασε στο 2-2 και έφυγε «νικητής» από τη Λεωφόρο αφού άφησε ...