Σαββάτο
18 Μαΐου 2024

Η βαθμολογία της Superleague

Στην κορυφή της βαθμολογίας ο Ολυμπιακός με 19 πόντους – Στο -5 ο ΠΑΟΚ, στο -6 ο Παναθηναϊκός.

Ο Ολυμπιακός είχε ένα εύκολο βράδυ στους «Ζωσιμάδες» κόντρα στον ΠΑΣ (3-0), πετυχαίνοντας έτσι την έκτη του νίκη στο πρωτάθλημά που τον διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας με 19 βαθμούς.

Στη Λεωφόρο σε ένα ματς που έσπασαν… καρδιές ο Παναθηναϊκός κατάφερε να γλιτώσει τον βαθμό κόντρα στον ΠΑΟΚ (2-2), χάρη στο τέρμα του Γερεμέγιεφ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στραβοπάτημα για τον Άρη, με την Κηφισιά να τον υποχρεώνει σε εντός έδρας ισοπαλία (1-1), με την ομάδα του Μάντζιου έτσι να πετά έτσι δύο πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει, ώστε να αναρριχηθεί στον βαθμολογικό πίνακα.

Στο ματς που άνοιξε το πρόγραμμα η Λαμία κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Παναιτωλικού με (1-0), με «χρυσό» σκόρερ τον Καρλίτος.