Δευτέρα
20 Μαΐου 2024

ΟΦΗ - ΑΕΚ 2-0: Κρητικοί «κομάντος» ισοπέδωσαν κάτι... κουρασμένα παλικάρια (videos)

Ο ΟΦΗ πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο αφού επικράτησε της ΑΕΚ με 2-0 χάρη στα γκολ των Φελίπε και Ντίκο. Ενδέκατο ματς που η ομάδα του Αλμέιδα δέχεται γκολ.

Ο ΟΦΗ έκανε πάρτι στο «Γεντί Κουλέ» και πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη κόντρα στην ΑΕΚ χάρη στα γκολ των Φελίπε και Ντίκο. Η ομάδα του Αλμέιδα ήταν ανώτερη αλλά δεν απείλησε αρκετά ώστε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Η «Ένωση» υπέστη την πρώτη της ήττα και πλέον έχει δεχθεί γκολ σε όλες τις φετινές της αναμετρήσεις (11), πέφτοντας στην 5η θέση με 11 βαθμούς.

Εμφανώς ανώτερος στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός, προηγήθηκε 2-0, όμως ο Ολυμπιακός έβγαλε αντίδραση στην επανάληψη, έφτασε στο 2-2 και έφυγε «νικητής» από τη Λεωφόρο αφού άφησε ...