Σαββάτο
18 Μαΐου 2024

ΠΑΟΚ – Χαρτς 4-0: Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις του Δικέφαλου

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (16', 23') και ακόμη δύο στο δεύτερο (57', 71') ο ΠΑΟΚ «καθάρισε» την Χαρτς με 4-0 και πήρε το εισιτήριο για τους ομίλους του UEFA Europa Conference League.

Με δύο εμπνεύσεις του Τάισον (16′) και Μπράντον Τόμας (23′) αλλά και δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο από Κωνσταντέλια (57′) και Τάισον (71′), ο ΠΑΟΚ νίκησε με 4-0 την Χαρτς στην ρεβάνς της Τούμπας και πήρε την πρόκριση για τους ομίλους του UEFA Europa Conference League.

Σε ακόμη έναν ευρωπαϊκό «τελικό» ο ΠΑΟΚ εμφανίστηκε κυνικός στην έδρα του και «καθάρισε» την Χαρτς στα playoffs του UEFA Europa Conference League, νικώντας την με 4-0 και σε συνδυασμό με την νίκη του πρώτου ματς (1-2), «τσέκαρε» το εισιτήριό του για τους ομίλους της διοργάνωσεις. Ο Τάισον άνοιξε τον χορό των τερμάτων στο 16ο λεπτό και το έκλεισε στο 71ο έπειτα από υποδειγματική αντεπίθεση. Μπράντον Τόμας στο 23ο λεπτό και Κωνσταντέλιας στο 57ο λεπτό τα υπόλοιπα γκολ για τον δικέφαλο.