Γκολ και θέαμα στο Champions League

Χθες, μεγάλες νίκες πήραν Λίβερπουλ, Παρί, Σίτι, Ρεάλ και Άγιαξ.

Αθλητισμός

Η 3η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ συνεχίζεται απόψε και εσείς μπορείτε να παρακολουθήσετε απευθείας από το Mega την αναμέτρηση Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Αταλάντα, στις 10.

Στο Παρίσι ο Εμπαπέ ανοίγει το σκορ στο 9ο λεπτό απέναντι στη Λειψία, ωστόσο η γερμανική ομάδα ισοφαρίζει στο 28 με τον Αντρέ Σίλβα και περνάει μπροστά με 2-1 με τον Μουκιέλε στο 57. Δύο ασίστ από τον Ανζελίνιο. Στη συνέχεια όμως μίλησε ο Λίο Μέσι. Ισοφάρισε σε 2-2 στο 67 και έδωσε τη νίκη με 3-2 στην Παρι με εύστοχο πέναλτι στο 74.

Στη Μαδρίτη Ατλέτικο εναντίον Λίβερπουλ και δύο βολίδες από Σαλάχ και Κεϊτά δίνουν προβάδισμα 2-0 στους κόκκινους στα πρώτα 13 λεπτά του αγώνα. Η κλάση του Γκριεσμάν έφερε το ματς στα ίσια. Δύο γκολ από τον Γάλλο στο 20 και στο 34 για το 2-2. Ο Σαλάχ από την άσπρη βούλα στο 78 έδωσε τη μεγάλη νίκη με 3-2 στη Λίβερπουλ.

Στην κορυφή του ομίλου οι κόκκινοι, χωρίς βαθμό η Μίλαν που ηττήθηκε από την Πόρτο 0-1. Σκόρερ για τους δράκους του Οπόρτο ήταν ο Ντίας στο 65ο λεπτό.

Σαρωτική η Μάντσεστερ Σίτι στο Βέλγιο κόντρα στην Μπριζ. Στο 30 το 1-0 από τον Κανσέλο. Το 2-0 με εύστοχο πέναλτι από τον Μαχρέζ στο 43. 3-0 από τον Γουόκερ στο 53ο λεπτό και 4-0 από τον Πάλμερ στο 67. Ο Βάνακεν στο 81 μείωσε για την Μπρίζ, για να διαμορφώσει το τελικό 5-1 ο Μαχρέζ τρία λεπτά αργότερα.

Πεντάρα και για τη Ρεάλ Μαδρίτης στο Ντόνετσκ, απέναντι στη Σαχτάρ. Από το αυτογκόλ τους Κρίφτσοφ στο 37 το 1-0. Δύο γκολ από τον Βινίσιους το πρώτο στο 51 και το 2ο ακόμα πιο απολαυστικό πέντε λεπτά αργότερα για το 3-0. Από σκόρερ, δημιουργός ο Βινίσιους και ο Ροντρίγκο σημειώνει το 4-0 στο 64. Το τελικό 5-0 από τον Μπενζεμά στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Εντυπωσιακός ο Άγιαξ στο Άμστερνταμ προηγήθηκε κόντρα στην Ντόρτμουντ με το αυτογκόλ του Ρόις από την εκτέλεση φάουλ του Τάντιτς. Δυνατό σουτ του Μπλιντ για το 2-0 στο 25. Στο 57 ο Άντονι διαμορφώνει το 3-0. Το τελικό 4-0 από τον Χάλερ με κεφαλιά στο 72. Μόνος στην κορυφή του ομίλου ο Άγιαξ.