Τρίτη
30 Απριλίου 2024

Λύτρωση στο 95' για τον Παναθηναϊκό στα Γιάννενα (video)

Ο Σπόραρ ευστόχησε από την άσπρη βούλα και ο Παναθηναϊκός έφυγε νικητής από τους Ζωσιμάδες

Από μηχανής… Μορέιρα για τον Παναθηναϊκό! Και ενώ φαινόταν πως η μπίλια θα καθόταν στην ισοπαλία, η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς λυτρώθηκε από την άσπρη βούλα στις καθυστερήσεις (0-1).

Με τον διαιτητή να υποδεικνύει πέναλτι για παράβαση του Μορέιρα, ο Παναθηναϊκός δραπέτευσε με το χρυσό τρίποντο από τους Ζωσιμάδες. Κάπως έτσι, οι «πράσινοι» διατήρησαν και την απόσταση τους από την ΑΕΚ.

Στο +4 από την Ενωση και στο +7 από τον Ολυμπιακό, με την ομάδα του Γιοβάνοβιτς να υποδέχεται την επόμενη αγωνιστική τον ΠΑΟΚ.

Καλύτερος από τα πρώτα λεπτά ο Παναθηναϊκός, σπατάλησε πολλές ευκαιρίες. Για 90 λεπτά, οι «πράσινοι» αδυνατούσαν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Σπόραρ να λύνει τον γόρδιο δεσμό από το σημείο του πέναλτι.

Η HELLENiQ ENERGY στήριξε, ως o Μεγάλος Χορηγός της Ελληνικής Παραολυμπιακής Επιτροπής, την επιτυχή διοργάνωση του Παραολυμπιακού Πανοράματος. Η μοναδική αυτή εκδήλωση, που είναι α...