Παρασκευή
23 Φεβρουαρίου 2024

Βουλή: Αυτοί είναι οι 300 βουλευτές μετά τις «καραμπόλες»

«Καραμπόλες» έγιναν μετά την τελική καταμέτρηση των ψηφοδελτίων και την εξέταση των ενστάσεων από την Ανώτατη Εφορευτική Επιτροπή των Εκλογών.

Οι «καραμπόλες» επηρεάζουν την κατανομή των βουλευτικών εδρών σε τουλάχιστον έξι εκλογικές περιφέρειες και μετέτρεψαν σε απόλυτο θρίλερ την εκλογή πάνω από δέκα βουλευτών.

Πληροφορίες αναφέρουν ότι οι ανακατατάξεις οδηγούν εκτός Βουλής τρεις υποψηφίους της Νέας Δημοκρατίας που μέχρι και πέντε ημέρες μετά το κλείσιμο της κάλπης θεωρούσαν σίγουρη την εκλογή τους. 

Από την άλλη πλευρά, τρεις «γαλάζιοι» συνάδελφοί τους φαίνεται να μπαίνουν στο κοινοβούλιο την τελευταία στιγμή.

Πάντως, η Νέα Δημοκρατία διατηρεί στο σύνολο 158 έδρες, με τον Πρωθυπουργό και πρόεδρο του κόμματος, Κυριάκο Μητσοτάκη να επιλέγει την έδρα της Α' Θεσσαλονίκης.

Ο μεγάλος χαμένος της ανατροπής φαίνεται πως είναι ο ΣΥΡΙΖΑ καθώς χάνει πιθανότατα την έδρα στις Σέρρες και συνολικά η κοινοβουλευτική ομάδα της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης θα έχει 47 και όχι 48 βουλευτές.

Κερδισμένο είναι το ΚΚΕ που κερδίζει μια έδρα επιπλέον στα Ιωάννινα. Πιο αναλυτικά με τις έως τώρα πληροφορίες η Νέα Δημοκρατία φαίνεται ότι διατηρεί αριθμητικά την δύναμη των 158 βουλευτών καθώς τις τρεις έδρες που χάνει σε Ιωάννινα, Επικρατείας και Δυτική Αττική τις αναπληρώνει σε άλλες εκλογικές περιφέρειες. Ειδικότερα:

Η Νέα Δημοκρατία χάνει έδρες σε:

- Επικρατείας και μένει εκτός Βουλής η Μαρία Πολύζου.
- Δυτική Αττική και δεν εκλέγεται ο Σταμάτης Πουλής.
- Ιωάννινα και μένει εκτός ο Γιώργος Αμυράς.

Τις τρεις έδρες τις αναπληρώνει σε:

- Α' Αθήνας και μπαίνει στη Βουλή ο Άγγελος Συρίγος.

- Β΄ Πειραιά όπου επανεκλέγεται ο αρχαιότερος τη τάξει βουλευτής - εκλέγεται από το 1974 - Γιάννης Τραγάκης.

- Σέρρες και επανεκλέγεται ο Θεόφιλος Λεονταρίδης.

Μια έδρα κερδίζει το ΚΚΕ στο νομό Ιωαννίνων και εκλέγεται ο Νίκος (Πάκος) Εξαρχος. Παράλληλα το ΚΚΕ χάνει την έδρα του Δυτικού Τομέα όπου είχε εκλεγεί η Παρασκευή Δάγκα και κερδίζει την έδρα της Δυτικής Αττικής με τον Χρήστο Τσοκάνη. Συνολικά ο Περισσός αυξάνει την κοινοβουλευτική του δύναμη σε 21 βουλευτές από 20. 

Την ίδια ώρα ο ΣΥΡΙΖΑ χάνει μια έδρα στις Σέρρες και δεν εκλέγεται ο Κωνσταντίνος Καρπουχτσής ενώ στο σύνολο πέφτει από τις 48 στις 47 έδρες. Η «Νίκη» χάνει πιθανότατα την μια έδρα στην Α’ Αθήνας (Δημήτρης Νατσιός που θα κρατήσει την έδρα της Α’ Θεσσαλονίκης) αλλά κερδίζει μια έδρα στον Δυτικό Τομέα όπου εκλέγεται ο Ανδρέας Βορύλλας.

Η «Πλεύση Ελευθερίας» κερδίζει μια έδρα στο Επικρατείας και εκλέγεται ο Αλέξανδρος Καζαμίας αλλά την χάνει σε μια από τις οκτώ εκλογικές περιφέρειες που έχει εκλέξει βουλευτές με πιθανότερη την Β Πειραιά (Χρήστος Αρίδας).

Την ίδια στιγμή αίτηση επανακαταμέτρησης των ψήφων στο Ηράκλειο της Κρήτης υπέβαλε, μέσω της δικηγόρου του, ο Γρηγόρης Πασπάτης, υποψήφιος βουλευτής με τη Νέα Δημοκρατία. Σύμφωνα με το cretalive η αίτησή του αφορά στις τις ψήφους του κόμματος «Σπαρτιάτες», με το οποίο εκλέχθηκε ο Μιχάλης Γαυγιωτάκης.

Αντίστοιχη κίνηση έχει γίνει στο Πρωτοδικείο Χαλκίδας, από την υποψήφια βουλευτή Εύβοιας των «Σπαρτιατών», Δέσποινα Γιακομίδου. Έτσι, υπάρχει περίπτωση να έχουμε ανακατανομή των εδρών και, τελικά, βουλευτής να εκλεγεί ο Γρηγόρης Πασπάτης από τη Νέα Δημοκρατία και το Ηράκλειο να μην έχει βουλευτή από το κόμμα «Σπαρτιάτες» καθώς η διαφορά των 8 ψήφων είναι πολύ πιθανό να ανατραπεί.

Παράλληλα, αίτηση για επανακαταμέτρηση των ψήφων όλων των κομμάτων, πλην του ΣΥΡΙΖΑ, κατέθεσε ο υποψήφιος βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, κ. Σωκράτης Βαρδάκης. Η διαδικασία στο Πρωτοδικείο Ηρακλείου θα αρχίσει την ερχόμενη βδομάδα παρουσία προέδρου Πρωτοδικών. Θα έχουν συγκροτηθεί 20 συνεργεία και θα γίνει παρόντων των ενδιαφερομένων.

Οι 300 της νέας Βουλής

Εκλογική Περιφέρεια Α' Αθηνών
Συνδυασμός Έδρες

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 6
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 2
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ 1
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΠΙΕΡΡΑΚΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Στεφάνου
2) ΚΙΚΙΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη
3) ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗ ΟΛΓΑ του Ιωάννη
4) ΠΛΕΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ) του Κωνσταντίνου
5) ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του Μιχαήλ
6) ΣΥΡΙΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΓΓΕΛΟΣ) του Ματθαίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1) ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Κωνσταντίνου
2) ΤΖΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Μόσχου

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Μαρίνου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΚΑΝΕΛΛΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΛΙΑΝΑ) του Χρήστου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1) ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αναστασίου

ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
1) ΧΑΛΚΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ευαγγέλου

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1) ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του Νικολάου

Εκλογική Περιφέρεια Α' Ανατολικής Αττικής
Συνδυασμός Έδρες

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 5
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ" 1
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ 1
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΣΟΦΙΑ του Ηλία
2) ΒΟΡΙΔΗΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ (ΜΑΚΗΣ) του Χρήστου
3) ΠΕΤΣΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΣΤΕΛΙΟΣ) του Λεωνίδα
4) ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεοδώρου
5) ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΚΑΡΑΜΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΩΛΗΣ) του Ανέστη

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΓΚΙΟΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1) ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Θεοδώρου

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ"
1) ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΣΟΣ του Παναγιώτη

ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
1) ΔΗΜΗΤΡΟΚΑΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1) ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Α' Θεσσαλονίκης
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 8
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 3
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ" 1
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ 1
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου
2) ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Αθανασίου
3) ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Πέτρου
4) ΡΑΠΤΗ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου
5) ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΝΝΑ του Ταξιάρχη
6) ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου
7) ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΟΣ) του Γεωργίου
8) ΓΚΟΛΙΔΑΚΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ του Μιχαήλ

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΝΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του Παναγιώτη
2) ΘΡΑΣΚΙΑ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) του Κωνσταντίνου
3) ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μαρίνου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1) ΚΟΥΠΕΛΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ του Σάββα

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ"
1) ΝΑΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη

ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
1) ΚΟΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου
Αριθμός Απόφασης: 174/2023 - σελ. - 77 -

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1) ΧΟΥΡΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου

Εκλογική Περιφέρεια Α' Πειραιώς
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη
2) ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΔΟΜΝΑ-ΜΑΡΙΑ του Αριστείδη
3) ΒΛΑΧΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αντωνίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΑΜΠΑΤΙΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεράσιμου

Εκλογική Περιφέρεια Β' Δυτικής Αττικής
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΚΩΤΣΗΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου
2) ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
3) ΛΙΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Γεωργίου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΤΣΟΚΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου

Εκλογική Περιφέρεια Β' Θεσσαλονίκης
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ" 1
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ 1
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΒΑΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρυσοστόμου
2) ΚΑΡΑΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου
3) ΠΑΠΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΦΑΝΗΣ) του Αστερίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΦΑΜΕΛΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Πέτρου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Δημητρίου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1) ΧΗΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέως

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ"
1) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου

ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
1) ΣΤΙΓΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1) ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του Νικολάου

Εκλογική Περιφέρεια Β' Πειραιώς
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 4
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΒΡΕΤΤΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δρακούλη
2) ΛΙΒΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη
3) ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
4) ΤΡΑΓΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΙΝΑ) του Γεωργίου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΜΑΝΩΛΑΚΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ του Εμμανουήλ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1) ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΧΑΪΔΩ του Δημητρίου

ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
1) ΖΕΡΒΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Θεοδώρου

Εκλογική Περιφέρεια Β1’ Βόρειου Τομέα Αθηνών
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 7
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 2
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 2
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ" 1
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ 1
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΗΣ) του Ιωάννη
2) ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΑΔΩΝΙΣ του Αθανασίου
3) ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΝΙΚΗ του Κωνσταντίνου
4) ΚΑΙΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
5) ΡΑΠΤΗ ΖΩΗ του Γεωργίου
6) ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΘΟΔΩΡΟΣ) του Βασιλείου
7) ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΟΣ) του Χρήστου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΛΙΝΟΥ ΑΘΗΝΑ του Κωνσταντίνου
2) ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ του Στεφάνου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1) ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου
2) ΚΤΕΝΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Θεοφύλακτου

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ

1) ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ-ΜΑΡΙΑ (ΜΙΛΕΝΑ) του Γεωργίου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

1) ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ"
1) ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ του Ιωάννη

ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
1) ΚΑΤΣΙΒΑΡΔΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Βασιλείου
Αριθμός Απόφασης: 174/2023 - σελ. - 90 -

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1) ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του Νικολάου

Εκλογική Περιφέρεια Β2’ Δυτικού Τομέα Αθηνών
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 4
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 2
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ" 1
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ 1
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου
2) ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Βασιλείου
3) ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Ιωάννη
4) ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΙΧΑΗΛ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Πέτρου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου
2) ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ (ΕΦΗ) του Θεμιστοκλή

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΑΝΤΙΑ) του Ιωάννη

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του Αθανασίου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1) ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευάγγελου

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ"
1) ΒΟΡΥΛΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Δημητρίου

ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
1) ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Εμμανουήλ

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

1) ΚΕΦΑΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΤΖΩΡΤΖΙΑ) του Ηλία

Εκλογική Περιφέρεια Β3’ Νότιου Τομέα Αθηνών
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 9
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 3
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 2
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ" 1
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ 1
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΔΕΝΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνος
2) ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Δημητρίου
3) ΚΥΡΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη-Παναγιώτη
4) ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ του Νικολάου
5) ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Διονυσίου
6) ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αθανασίου
7) ΚΑΛΛΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
8) ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΑΝΝΑ του Αρκαδίου
9) ΒΟΥΛΤΕΨΗ ΣΟΦΙΑ του Ιωάννη

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στυλιανού
2) ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ ΡΑΛΛΙΑ του Δημητρίου
3) ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ του Βασιλείου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΔΙΓΕΝΗ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΣΕΜΙΝΑ) του Αναστασίου
2) ΚΑΤΣΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Περικλή

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μαρίνου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1) ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ"
1) ΒΡΕΤΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου
Αριθμός Απόφασης: 174/2023 - σελ. - 99 -

ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
1) ΣΤΙΓΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1) ΜΠΙΜΠΙΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Κωνσταντίνου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Αιτωλοακαρνανίας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ 1
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΣΑΛΜΑΣ ΜΑΡΙΟΣ του Γεωργίου
2) ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) του Ανδρέα
3) ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δαμιανού
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΖΑΜΠΑΡΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΜΙΛΤΟΣ) του Γεωργίου
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΣΤΑΡΑΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Δημητρίου
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
1) ΒΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Σωτηρίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Αργολίδος

Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωτηρίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1) ΓΑΒΡΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ

1) ΠΟΥΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδοσίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Αρκαδίας
Συνδυασμός Έδρες

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΒΛΑΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1) ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ηλία

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ

1) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ του Κωνσταντίνου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Άρτης
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΣΤΥΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημοσθένη

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΟΛΓΑ του Βασιλείου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Αχαΐας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 2
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ" 1
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Μιχαήλ
2) ΚΑΤΣΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Ιωάννη
3) ΦΩΤΗΛΑΣ ΙΑΣΩΝ του Ασημάκη

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1) ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΙΑ) του Πέτρου
2) ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αντωνίου

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Πέτρου

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ"
1) ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Μιχαήλ

ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
1) ΑΣΠΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πελοπίδος

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Βοιωτίας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
 

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΚΤΙΣΤΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Νικολάου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΟΥ (ΓΙΩΤΑ) του Λεωνίδα

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΜΟΥΛΚΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Γρεβενών
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΓΙΑΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Δράμας
Συνδυασμός Έδρες

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΚΥΡΙΑΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Τριανταφύλλου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Σάββα

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Δωδεκανήσου
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 4
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου
2) ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικία
3) ΙΑΤΡΙΔΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ (ΜΙΚΑ) του Ιωάννη
4) ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΝΙΚΗΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Έβρου
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου
2) ΔΕΡΜΕΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αλεξάνδρου
3) ΚΕΛΕΤΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Δημητρίου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1) ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ του Χρήστου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Ευβοίας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΖΕΜΠΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
2) ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ (ΣΙΜΟΣ) του Βασιλείου
3) ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ του Άγγελου

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΚΑΖΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Νικολάου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Ευρυτανίας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΘΩΜΑΪΣ (ΤΖΙΝΑ) του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Ζακύνθου
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΑΚΤΥΠΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Δημητρίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Ηλείας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδώρου
2) ΑΥΓΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ-ΘΕΟΔΩΡΑ του Ζήσιμου
3) ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Λάμπρου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1) ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ - ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χρήστου
 

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΚΑΤΡΙΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Ημαθίας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΒΕΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Φωτίου
2) ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Στέργιου
3) ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Γεωργίου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1) ΚΟΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Στυλιανού

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Ηρακλείου
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 2
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
2) ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
3) ΣΕΝΕΤΑΚΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Γεωργίου

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μαρίνου
2) ΒΑΤΣΙΝΑ ΕΛΕΝΗ του Φανουρίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αντωνίου
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Δανιήλ
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
1) ΓΑΥΓΙΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ευαγγέλου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Θεσπρωτίας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΓΙΟΓΙΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Νικολάου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Ιωαννίνων
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 2
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αναστασίου
2) ΚΕΦΑΛΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Στεφάνου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΤΖΟΥΦΗ ΜΕΡΟΠΗ του Στεφάνου

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΤΣΙΜΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΕΞΑΡΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΑΚΟΣ) του Θεοφάνη

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Καβάλας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 4

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
2) ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αδάμ
3) ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΜΑΚΑΡΙΟΣ του Βασιλείου
4) ΔΕΛΗΚΑΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Καρδίτσης
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 4

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΤΣΙΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου
2) ΚΩΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
3) ΣΚΟΝΔΡΑ ΑΣΗΜΙΝΑ του Κωνσταντίνου
4) ΣΠΑΝΙΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (ΤΕΛΗΣ) του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Καστοριάς
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Κέρκυρας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΓΚΙΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Σωτηρίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΜΠΙΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Κεφαλληνίας
Συνδυασμός Έδρες

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΚΑΠΠΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ του Σπυρίδωνος-Διονυσίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Κιλκίς
Συνδυασμός Έδρες

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παύλου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΠΑΠΠΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του Μιχαήλ
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Θεοδώρου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Κοζάνης
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 2

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Κωνσταντίνου
2) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΧΑΛΗΣ) του Γεωργίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1) ΒΕΤΤΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Δημητρίου

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ

1) ΚΟΥΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ (ΠΑΡΙΣ) του Δημητρίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Κορινθίας
Συνδυασμός Έδρες

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΔΗΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ του Σταύρου
2) ΤΑΓΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
3) ΣΟΥΚΟΥΛΗ-ΒΙΛΙΑΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ (ΜΑΡΙΛΕΝΑ) του Δημητρίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Κυκλάδων
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 4

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΒΡΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Βασιλείου
2) ΜΟΝΟΓΥΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Μιχαήλ
3) ΦΟΡΤΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Αριστοτέλη
4) ΚΑΦΟΥΡΟΣ ΜΑΡΚΟΣ του Εμμανουήλ

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Λακωνίας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 2
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΝΕΟΚΛΗΣ του Δημοσθένη
2) ΔΑΒΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παναγιώτη

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΝΑΓΙΑ) του Λεωνίδα

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Λαρίσης
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ" 1
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΚΕΛΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αχιλλέα
2) ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου
3) ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Παντελή

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΛΙΑΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Θεοφάνη

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΛΑΜΠΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ"
1) ΡΟΥΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ναπολέοντος

ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
1) ΦΛΩΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ευσταθίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Λασιθίου
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωσήφ

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του Νικολάου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Λέσβου
Συνδυασμός Έδρες

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χριστόφα

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χαριλάου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΚΟΜΝΗΝΑΚΑ ΜΑΡΙΑ του Αποστόλου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Λευκάδος
Συνδυασμός Έδρες

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΚΑΒΒΑΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Μαγνησίας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου
2) ΜΑΚΡΗ ΖΩΗ (ΖΕΤΤΑ) του Μιχαήλ
3) ΜΠΟΥΚΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΜΕΪΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μιχαήλ

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΜΕΤΑΞΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Μεσσηνίας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 4
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Κωνσταντίνου
2) ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΜΙΛΤΟΣ) του Παναγιώτη
3) ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
4) ΜΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Παντελή

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΧΑΡΙΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΞΗΣ) του Βύρωνα

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Ξάνθης
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΤΣΙΛΙΓΓΙΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΟΣ) του Γεωργίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΖΕΪΜΠΕΚ ΧΟΥΣΕΙΝ του Χασάν

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΜΠΑΡΑΝ ΜΠΟΥΡΧΑΝ του Νετζαντή

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Πέλλης
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΛΑΚΗΣ) του Νικολάου
2) ΣΤΑΜΕΝΙΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Ευαγγέλου
3) ΚΑΡΑΣΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΤΖΑΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του Εμμανουήλ

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Πιερίας
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ" 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΜΠΑΡΑΛΙΑΚΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ (ΦΩΝΤΑΣ) του Ελευθερίου
2) ΜΑΝΗ-ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΝΑ του Ευαγγέλου
3) ΚΟΥΛΚΟΥΔΙΝΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευριπίδη

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ "ΝΙΚΗ"
1) ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΚΟΜΝΗΝΟΣ του Βαγιάνου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Πρεβέζης
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1) ΜΠΑΡΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοφάνη

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Ρεθύμνης
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αχιλλέα
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΧΝΑΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ιωάννη

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Ροδόπης
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ του Στυλιανού

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΦΕΡΧΑΤ ΟΖΓΚΙΟΥΡ του Ναζήφ

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΑΧΜΕΤ ΙΛΧΑΝ του Σαμπρή

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Σάμου
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΣΤΕΦΑΝΑΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ του Ισιδώρου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Σερρών
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 4
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέα
2) ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Γεωργίου
3) ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Αθανασίου
4) ΛΕΟΝΤΑΡΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Χρήστου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1) ΜΠΟΥΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Τρικάλων
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΣΚΡΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοδώρου
2) ΛΙΟΥΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αχιλλέα
3) ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ-ΠΑΛΙΟΥΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του Δημητρίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΚΟΝΤΟΤΟΛΗ ΜΑΡΙΝΑ του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Φθιώτιδος
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΣΤΑΪΚΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου
2) ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Δημητρίου
3) ΚΟΤΡΩΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΣΑΡΑΚΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αθανασίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Φλωρίνης
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΠΕΡΚΑ ΘΕΟΠΙΣΤΗ (ΠΕΤΗ) του Χαράλαμπου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Φωκίδος
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΜΠΟΥΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Χαλκιδικής

Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αγγελή

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΜΑΛΑΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ιωάννη

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΠΑΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Χανίων
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 3

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΝΤΟΡΑ) του Κωνσταντίνου
2) ΒΟΛΟΥΔΑΚΗ ΣΕΒΑΣΤΗ (ΣΕΒΗ) του Αναστασίου
3) ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Εμμανουήλ

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΠΟΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Πέτρου

Εκλογική Περιφέρεια Νομού Χίου
Συνδυασμός Έδρες
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 1
ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΜΗΤΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΝΟΤΗΣ) του Αντωνίου

ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ
1) ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου

Επίσης σύμφωνα με την ανωτέρω υπ’ αριθμ. 2/2023 απόφαση της
Ανωτάτης Εφορευτικής Επιτροπής, οι δεκαπέντε (15) έδρες της Επικρατείας
κατά τα αποτελέσματα των Βουλευτικών Εκλογών της 24
ης και 25
ης Ιουνίου
2023, κατανεμήθηκαν ως ακολούθως:
Α/Α ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΕΔΡΕΣ
1 ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 6
2 ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 3
3 ΠΑΣΟΚ-Κίνημα Αλλαγής 2
4 ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 1
5 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ 0
6 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1
7 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ «ΝΙΚΗ» 1
8 ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 1

Τις έδρες αυτές καταλαμβάνουν, σύμφωνα με όσα έχουν εκτεθεί οι
υποψήφιοι των επτά (7) αυτών συνδυασμών με τη σειρά προτάσεως και
ανακηρύξεώς τους σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 95/2023 απόφαση του
Τμήματος αυτού, όπως διορθώθηκε με τις υπ’ αριθμ. 96/2023, 98/2023 και
100/2023 αποφάσεις του, οι υπόλοιποι δε υποψήφιοι των κομμάτων τούτων
ανακηρύσσονται ως αναπληρωματικοί κατά την ίδια σειρά και ειδικότερα:

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1) ΑΓΑΠΗΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του Στυλιανού
2) ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου
3) ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Μέλη
4) ΛΥΤΡΙΒΗ ΙΩΑΝΝΑ του Δημητρίου
5) ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου
6) ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΝΕΦΕΛΗ του Βασιλείου
Αριθμός απόφασης 174/2023 - σελ. - 164 –

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1) ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΟΘΩΝ του Σταύρου
2) ΑΚΡΙΤΑ ΕΛΕΝΑ του Λουκή
3) ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Ευαγγέλου

ΠΑΣΟΚ-Κίνημα Αλλαγής
1) ΔΟΥΔΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αριστείδη
2) ΜΑΝΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1) ΠΑΦΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Σπυρίδωνα

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1) ΣΑΡΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Κωνσταντίνου

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ «ΝΙΚΗ»
1) ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στεφάνου

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1) ΚΑΖΑΜΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Στεφάνου

Ακολουθήστε το Lykavitos.gr στο Google News
και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις


Διαβάστε ακόμη
Φόρτωση άρθρων...